НачалоБлагоевград„Благоевград Инвест" има нов временен управител

„Благоевград Инвест“ има нов временен управител

Управителят на общинската фирма „Благоевград Инвест“ подава оставка. На негово място има ново назначение.

Кметът внася точката за разглеждане в ОбС като извънредна.

Оставката е подадена на 7 февруари от инж. Любомир Харалампиев който и в момента е управител на „Благоевград Инвест 2016“ ЕООД.

Общинската фирма се занимава със строителен надзор, инвеститорски и технически контрол.

Съветниците трябва да дадат съгласие за избор на друг временен управител.

Димитър Урдев възрази, че тази точка, въпреки че е имало 20 дни до сесията, не е разгледана от комисиите в ОбС. Както и че не е ясно дали новият управител ще е подходящ за длъжността и каква е характеристиката му.

Председателят Антоанета Богданова заяви, че точката е разгледана в икономическа комисия.

Точката бе решено да се разгледа като първа в дневния ред.

Кметът Методи Байкушев обясни, че Харалампиев има други предложения за работа в частния сектор, затова е поискал да бъде освободен.

Градоначалникът предлага на мястото му да бъде Борислав Тодоров. Той е геодезист, работил в кадастъра в Благоевград, а след това е бил в дирекцията по строителството към Общината. След което започва работа в своя строителна компания в София до назначаването му като управител.

Харалампиев заяви пред ОбС: Тръгвам си по собствено желание. Казвам го, за да няма спекулации за натиск. На мнение съм, че в частния бизнес човек може да е по-добре оценен. През 2022 г. наследих дружеството с 41 хил. лв. загуба, а печалбата сега е над 100 хил. Оставям дружеството с подписани договори за 1,2 млн. лв. за надзор по проекти, чието изпълнение се чака.

Борислав Тодоров също се представи пред съветниците: Благодаря за взаимността на г-н Харалампиев!

Кандидатурата му бе подкрепена от ОбС.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам