НачалоБългарияРъст на дрогираните водачи: 19 са установените нарушители

Ръст на дрогираните водачи: 19 са установените нарушители

12 222 моторни превозни средства са проверени в рамките на разпоредената специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата. Извършен е контрол на 14 038 водачи и пътници, съобщават от МВР.

Съставени са 3790 фиша и 681 акта за установени административни нарушения. Акцент в акцията е недопускане на управление от водачи, употребили алкохол, наркотични вещества и/или техни аналози, както и управление на МПС от неправоспособни шофьори.

В рамките на изминалия ден са установени общо 22-ма водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол – 16 от тях са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, а 6 – с над 1,2 на 1000, четирима са отказали тестване.

Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечени да шофират 19 водачи, двама са отказали тестване.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам