НачалоРегиониОще седмица благоевградчани могат да заявят подмяна на печките с климатици

Още седмица благоевградчани могат да заявят подмяна на печките с климатици

Община Благоевград удължава с една седмица срока за кандидатстване по програмата за безплатна подмяна на отоплителни уреди на дърва и въглища с екологични алтернативи на електричество и пелети. Гражданите могат да подават документи до 6 февруари 2026 г. включително – на място в Информационния център на общината или по електронен път на посочения имейл адрес.

Инициативата е част от проект, финансиран по Програма „Околна среда“ 2021–2027 г. Право на участие имат физически и юридически лица, които притежават или са съсобственици на жилищен имот, отопляван с уреди на твърдо гориво. Одобрените кандидати ще получат новите отоплителни системи напълно безвъзмездно след подписване на договор.

Предлаганите екологични решения включват топловъздушни камини на пелети или дървесен чипс, пелетни котли, термопомпи „въздух–въздух“ с различна мощност, както и сплит системи тип термопомпа „въздух–вода“.

По втория етап на програмата до момента са подадени около 1280 заявления. В първия етап вече са монтирани приблизително 2020 нови отоплителни уреда, с които старите инсталации на твърдо гориво са заменени с по-екологични и устойчиви решения.

Подробна информация относно условията за кандидатстване, както и образците на необходимите документи, са публикувани на официалната страница на община Благоевград и могат да бъдат намерени на следния линк:

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам