НачалоБългарияВигенин оглавява новия предизборен щаб на БСП

Вигенин оглавява новия предизборен щаб на БСП

НС на БСП избра нов Национален предизборен щаб за предстоящите парламентарни избори. В новия щаб са привлечени и експерти, а съставът е намален до 8 души. Всеки член на щаба ще отговаря за различен ресор.

 За председател на предизборния щаб на БСП бе избран Кристиан Вигенин.

 Структура на щаба:

 1.Председател: Кристиан Вигенин – заместник-председател на БСП

 2.”Партийна и организационна дейност” – Динко Желев

Динко Желев е член на Националния съвет на БСП, дългогодишен главен експерт в отдел “Организационен” в партията.

 3. “Анализи, стратегии, послания” – Теодор Славев

Теодор Славев е председател на район “Студентски” на БСП, член на Градския съвет на БСП – София

 4.“Коалиционна политика и местна власт” – Атанас Зафиров – заместник -председател на БСП

 5.“Международна дейност” – Мирослава Гатева

Мирослава Гатева е член на НС на БСП, дългогодишен главен експерт в отдел “Международен” в партията.

 6. “Медии, Социални мрежи, ПР, предизборна реклама” – Иван Ченчев – член на НС на БСП

 7. “Връзка с ЦИК и избирателните комисии” – Вяра Емилова – секретар на НС на БСП

 8.“Младежки инициативи” – Габриел Вълков

 Габриел Вълков е председател на Младежкото обединение на БСП-София.

9. “Финансова дейност” – Александър Нейчев, административен ръководител в БСП 

Всеки един от отговорниците по ресори в предизборния щаб ще работи с екипи от професионалисти.

На заседанието на НС днес с мнозинство бе приет докладът на председателя Корнелия Нинова по актуалната политическа обстановка и предстоящите задачи на БСП за предсрочните избори. НС утвърди и план за действие на левицата съобразно обобщените анализи от парламентарните избори. Планът за действие има цел да очертае мерките за преодоляване на допуснатите слабости и да даде посока за засилване на влиянието на БСП в обществото с оглед предстоящата кампания.

В плана са очертани краткосрочните мерки, свързани с  дейността на Националния предизборен щаб, с начина на подреждане на кандидатските листи и  подготовката на посланията, платформата и визията на кампанията.

Средносрочните мерки  имат за цел вътрешна консолидация на партията и активен диалог, както и с коалиционни партньори и други леви формации. Обсъдени бяха въпросите за организационното укрепване на партията, дигитализацията и новите технологии, които могат да бъдат използвани. Целта е  БСП да бъде силна, отговорна и идейно-ясна политическа формация, която си поставя високи цели на предстоящите парламентарни избори – да бъде партия на стабилност, принципност и последователност в политиката.

Националният съвет на БСП  обсъди и прие прие с мнозинство всички решения по предложените документи.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам