Пирин ГД отнесе петица в Ловеч

Пирин Гоце Делчев записа най-голямата си загуба от началото на първенството. Момчетата на Тенчо Тенев получиха пет гола при визитата си на Литекс в Ловеч. Защитата на неврокопчани успя да спре устрема на домакините в първият половин час от мача, но се предаде в 36-ата минута, когато Армандо Ваюши нахлу по левия фланг и с техничен удар откри резултата.

Само 2 минути по-късно Исмаил Иса с майсторски удар удвои преднината на "оранжевите". След паузата нищо на Градския стадион в Ловеч не се промени. Така се стигна до 52-ата минута, когато Литекс поведе с 3:0 след ново попадение на Исмаил Иса.

Четвъртият гол бе дело на Галин Иванов, а основната заслуга за него на звездата Георги Миланов, който блесна с отличен пробив и центриране.

В 85-ата минута друга резерва Герасим Заков също записа името си сред голмайсторите след пас на Галин Иванов. Въпреки загубата Пирин Гоце Делчев запази 8 – то си място във временното класиране с актив от 18 точки.

В следващия 14-и кръг Пирин приема ЦСКА, но преди това ще гостува в Монтана за мач реванш в турнира за купата.