Юношите на Пирин с втора поредна загуба

В мач от поредния 28 кръг на Елитната юношеска група до 19 години, отборът на Пирин 2001 загуби като гост на Черноморец с 1:5. За юношите от Благоевград това е втора поредна загуба, след като преди седмица загубиха у дома от Чавдар Етрополе с 0:2.

Домакините от Бургас поведоха с гол още в 9-та минута, но резултатът 1:0 се запази до почивката. След паузата малките акули имаха тотално превъзходството и вкараха четири попадения.

За Пирин 2001 точен бе Тони Тасев от дузпа в 65-та минута. Доказателство за слабата игра в нападение на гостите бе и фактът, че те успяха да изпълнят първия си ъглов удар едва в 60-та минута на мача.

Във временното класиране на Елитната група до 19 години Пирин 2001 заема 10 място с актив от 27 точки и вън от опасност за изпадане от групата. В следващия 29 кръг Пирин 2001 приема Локомотив София, на 14 май от 16.30 на базата в Покровник.