НачалоБългарияХванаха 49-годишен с 4,06 промила алкохол зад волана

Хванаха 49-годишен с 4,06 промила алкохол зад волана

Софийската районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 49-годишен мъж за управление на моторно превозно средство след употреба на алкохол. Според събраните доказателства вечерта на 19 юли 2026 г. обвиняемият А.Н. е шофирал лек автомобил „Шкода“ по ул. „Околовръстен път“ в посока от АМ „Тракия“ към София. При проверка на място е установена употреба на алкохол, както и следи от щети по автомобила.

Мъжът е бил съпроводен до УМБАЛ „Света Анна“, където е предоставил кръвна проба. Изследването е показало концентрация на алкохол в кръвта му от 4,06 промила, значително над законовата граница от 1,2 промила.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343б, ал. 1 от НК, което предвижда наказание „лишаване от свобода“ от една до три години и глоба между 1000 и 5000 лева. Предвид високата обществена опасност на деянието А.Н. е задържан за срок до 72 часа. Шофьорската му книжка е отнета, а автомобилът, който не е негова собственост, подлежи на парична компенсация в полза на държавата при евентуална осъдителна присъда.

Наблюдаващият прокурор предстои да внесе искане в Софийския районен съд за определяне на мярка „задържане под стража“. Разследването продължава.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам