Едва не уби монтьорите
Екшън в бургаска автокъща!
На 21.11. около 15.30 ч. в Пето Районно управление - Бургас е получено съобщение за водач на ауди, с бургаска регистрация, който влязъл с автомобила си в автокъща, разположена в бургаския квартал "Пети километър" и започнал да дрифтира.
Управлявайки агресивно моторното превозно средство в ограничената площ, двамата работещи в автокъщата мъже /на 32 и 45 години/ се опитали да спрат водача.
Направили му забележка за начина на управление на автомобила на територията на автокъщата, но мъжа започнал да ги псува и заплашва на руски език, държейки се неадекватно.
След второто му влизане на територията на автокъщата, с цел недопускане инцидент, двамата бургазлии свалили водачът от автомобила и алармирали полицейските служители.
Установено е, водач е 37 годишен молдовски гражданин, който е тестван за употреба на алкохол и наркотици.
Втората проба дала положителен резултат за употреба на канабис, кокаин, амфетамин и метамфетамин.
Молдовецът отказал да даде кръвна проба за химичен анализ. Задържан е за срок до 24 часа.
Работата по случая продължава от служители на Пето Районно управление – Бургас, съобщават от Министерството на вътрешните работи.