НачалоБлагоевградЦенители на изкуството се насладиха на изложбата на художници от село Марулево

Ценители на изкуството се насладиха на изложбата на художници от село Марулево

Художници, свързани със село Марулево, представиха обща изложба в Благоевград. Произведенията, които могат да се видят в Общинска художествена галерия на ул. „Крали Марко“ включват над 50 платна живопис и графика и ръчно изработени колиета.

“Изложбата събра различни по стил художници, обединени не само от любовта си към изкуството, но и от с. Марулево.

„Изложбата съчетава в себе си пламенност, темпераментност, непокорен нрав, експресивност, колоритност и деликатност“, сподели на официалното откриване един от художниците – Атанас Дафинов.

За да поздрави творците на изложбата присъства и известният благоевградски общественик и читалищен деец Стойне Миленков.

Цените на изложените експонати са от 25 -1 200 лв. В изложбата взеха участие художниците Антон Мавродиев, Албена Димитрова, Живко Янев, Жулиета Георгиева, Николай Китанов, Олег Китанов, Огнян Георгиев, Румяна Рилска и Спас Цветков и Милена Илийчкова, която е автор на изящните дамски колиета и брошки.

Изложбата е организирана от Община Благоевград. Тя ще бъде достъпна за ценителите на художественото изкуство до 4 май, тази година.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам