Вицепремиерът Гроздан Караджов е депозирал оставката си

Снимка: МРРБ

Вчера лидерът на партия "Има такъв народ" Слави Трифонов обяви, че изтегля министрите си и слага край на коалицията

Вицепремиерът и министър на регионалното развитие Гроздан Караджов, който е от квотата на ИТН, е депозирал оставката си в Министерския съвет, потвърди министърът на иновациите и растежа Даниел Лорер. 

Вчера лидерът на партия "Има такъв народ" Слави Трифонов обяви, че изтегля министрите си и слага край на коалицията, съобщава БНР. 

Лорер коментира днес , че от "Продължаваме промяната" очакват решението на "Има такъв народ" дали искат да работят за България, или искат "да бъдат част от шоуто, което връща стария начин на управление".

Отпускането на допълнителни средства по съществуващи договори за построяването на магистрала "Хемус" е било общо решение на правителството, а не такова на регионалния министър Гроздан Караджов.

Това заяви вчера самият Караджов, след като в рамките на разрива в управляващата коалиция премиерът Кирил Петков обвини министъра, че е искал да плати на фирмите, наети от предишното управление.

 

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 2cn

FACEBOOK