НачалоБлагоевградСтъпка по стъпка започва решаването на "кучешкия проблем" в Благоевград

Стъпка по стъпка започва решаването на „кучешкия проблем“ в Благоевград

Изграждането на приют за бездомни кучета в района на местността Черешарниците при село Долно Церово остава на дневен ред в плана и на кмета Илко Стоянов.

Проектът бе задействан от по-предишното управление на кабинета „Камбитов“, но както многократно е подчертавал кметът Стоянов, идеята е добра и подобно „съоръжение“ ще бъде абсолютно необходимо за решаване на наболелия проблем с бездомните четириноги, чиято популация и живот в градска среда излиза извън контрол.

Предприети са всички действия за съгласувателни процедури до достигане на разрешение за строеж, а при приключване на първата фаза от строежа, веднага ще започне приютяване на животните съгласно всички норми и изисквания от ЕС.

По време на кабинета „Томов“ единствено е отреден парцел и е създаден предприятие, подчерта Стоянов.

Предполага се, че до края на октомври приютът би могъл да заработи.

Новото звено „Инспекторат“, създадено към екодирекцията в общината, ще отговаря за приюта.

В бъдеща нормативна уредба ще регламентира и какво ще се случва с „изгубените“ коне в града.

Парцелът при Черешарниците е общо 6 дка, а първоначално ще бъдат застроени първите три, надява се Стоянов.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам