НачалоСвятSputnik: Македония влиза в НАТО идната пролет

Sputnik: Македония влиза в НАТО идната пролет

НАТО планира до пролетта на 2018 година да приеме Македония като пълноправен член, твърди агенция Sputnik, позовавайки се на източници, близки до преговорния процес.

Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг планира да посети Скопие до средата на юли и да разговаря по този въпрос.

Целта на НАТО е страната да бъде приета в алианса, заяви събеседник на агенцията. Според САЩ активно работят за тази цел.

„Американският посланик в Скопие вчера имаше среща с министъра на отбраната (г-жа Радмила Шекеринска – ред.) и разговаря по този въпрос", добави източникът.

БГНЕС припомня, че в първото си интервю като премиер преди два дни Зоран Заев съобщи, че очаква това лято в Скопие генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг, който му е обещал да съобщи добра новина.

В понеделник македонският премиер ще посети Брюксел, за да се срещне със Столтенберг. Той ще има срещи и с висши представители на Еврокомисията. 

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам