НачалоРегиониШофьор от Кюстендил с 1,56 промила е задържан в Перник

Шофьор от Кюстендил с 1,56 промила е задържан в Перник

Трима водачи са задържани в Радомирско за управление на автомобили след употреба на алкохол.

На 3 април около 16:50 ч. в село Извор е проверен лек автомобил „Фолксваген“, управляван от 52-годишен мъж от Перник. Техническото средство отчита 2,05 промила алкохол в издишания въздух. Водачът е дал кръвна проба за химичен анализ, задържан е за срок до 24 часа, а автомобилът му е иззет.

На 4 април в Радомир, на кръстовището на улиците „Р. Даскалов“ и „Иван Соколов“, е спрян за проверка автомобил „Пежо“, управляван от 47-годишен столичанин.

Тестът за алкохол показва 2,39 промила. Мъжът отказва кръвна проба и е задържан за до 24 часа. Автомобилът не е негова собственост и не е иззет.

Същия ден на ул. „Оборище“ в Радомир е проверен лек автомобил „Опел“, управляван от 18-годишен местен жител. Техническото средство отчита 1,79 промила алкохол.

Водачът отказва кръвна проба и е задържан за срок до 24 часа.

Автомобилът не е негова собственост и не е иззет.

По трите случая са образувани бързи производства, като работата продължава под надзора на прокуратурата.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам