НачалоКюстендилСамоуби се бившият кмет на Кюстендил Кирил Алексов

Самоуби се бившият кмет на Кюстендил Кирил Алексов

Бившия кмет на Кюстендил Кирил Алексов се самоуби тази сутрин. Инцидентът е станал в 10 часа в семейната къща на Алексов в село Лозно.

До нелепото самоубийство се стигнало, след като ексградоначалникът разбрал, че страда от тежка болест. За да избегне мъките, бившият кмет се е прострелял с личния си пистолет в лявото слепоочие.

Тялото му е открито от съпругата му, която подала сигнал до спешния център и полицията. Пристигналите на място медици само констатирали смъртта му. По случая е образувано досъдебно производство.

Кирил Алексов бе избран за кмет на Кюстендил от листата на БСП на 3 ноември 1999 г. През мандата му се стабилизира финансовото състояние на общината. Довършени са жилищни блокове 142 и 143. Открит е нов животински пазар. През 2002 г. се построява паметник на Димитър Пешев, неговата къща е възстановена и превърната в музей.

Алексов заема кметския пост до ноември 2003 г. През 2003-2007 г. е председател на Общински съвет – Кюстендил.

Екипът на „ИНФОМРЕЖА“ изказва съболезнования на семейството на Кирил Алексов.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам