НачалоБлагоевградС най-дългото хоро в Сандански отбелязват 1 март - Деня на самодееца

С най-дългото хоро в Сандански отбелязват 1 март – Деня на самодееца

Народно читалище „Отец Паисий” и самодейните фолклорни групи и състави в Сандански организират най-дългото хоро в град Сандански по повод Деня на самодееца.

В концерта, който ще се състои на 1 март /сряда/ от 18:00 часа на пл. „България“, участие ще вземат фолклорни формации от община Сандански – Ансамбъл за народни песни и танци „Никола Вапцаров”, танцов състав „Празник”, фолклорна формация „Славей”, детски танцов състав „Звездица”, клуб за народни танци „Магия от Пирина”, фолклорни танцови школи „Македонци”, клуб по народни танци и хора „Македонска хубост”.

Първи март е традиционнен празник на любителското художествено творчество. Денят на самодееца е празник, обединяващ хора с различни професии, възраст и пол, но всички водени от любовта към традиционното и съвременното изкуство и фолклор. Това е празник за хората, които не жалят сили и време, за да работят за запазването на непреходните българските традиции и култура.

„Уважаеми жители и гости на град Сандански, нека да се хванем заедно, ръка за ръка, на най-дългото самодейно хоро в град Сандански. Нека за пореден път да покажем, че магията на българските народни песни и танци е жива и е неразделна част от фолклорните ни традиции, съхранили ни и до днес“, приканват организаторите. 

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам