Пътят София – Кюстендил ще бъде ремонтиран през следващата година, информира областният управител Иван Каракашки. Предвижда се дейностите да започнат през пролетта, когато ще е възможно и полагането на настилка.
Ремонтът беше спрян през 2009 година в района на Конявската планина. Преди старта на зимния сезон от Агенция „Пътна инфраструктура“ са извършили частични обезопасителни дейности.
По думите на Иван Каракашки планиран за ремонт е и пътят Кюстендил – Бобошево. Сред успешните проекти е участъкът Кочериново – Рилски манастир. Реконструкцията там се забави заради съдебни дела за някои от имотите.
Следващата година ще продължи и строителството на новия лот от АМ „Струма“, от Дупница до Благоевград.

