НачалоБългарияЯнев: Нито един български войник няма да участва в конфликт в Украйна,...

Янев: Нито един български войник няма да участва в конфликт в Украйна, без решение на НС или МС

Нито един български войник няма вземе участие в какъвто и да е вид конфликт или операция на територията на Украйна или друга държава, без решението да е взето в Народното събрание или в Министерския съвет. Това обяви министърът на отбраната Стефан Янев по време на извънредното заседание на парламента.

Според него оттук нататък трябва да се търси решение, заедно с Народното събрание, как да се усъвършенстват законодателната база и административните процедури, за да се прекъсне цикълът на невъзможност военният бюджет да се харчи нефокусирано.

„Всички имаме разбирането, че България се нуждае от модерни въоръжени сили, които да представляват онзи елемент от държавна мощ, който заедно с дипломатическия и икономическия, поставя България на картата именно в международните отношения тя да бъде разговаряща със съответната тежест”, категоричен е Янев. /Нова тв/

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам