НачалоБлагоевградПръскат срещу кърлежи в Гоце Делчев

Пръскат срещу кърлежи в Гоце Делчев

От днес започна традиционното третиране на зелените площи в Гоце Делчев срещу кърлежи с препарата „Айкан”, който е биоразградим и безвреден за хората и околната среда, съобщиха от общинската администрация в града.

Карантинният срок на препарата е 24 часа. Срещу кърлежи се пръскат зелените площи и градинките в района на площад „Гоце Делчев“, около Дома на културата, в междублоковите пространства.

Третират се и детските площадки на улиците „Гоце Делчев”, „Бяло море“, „Царица Йоанна“, „Стара планина“, „Полковник Дрангов“, „Дунав“ и други.

Утре – 30-и май, обезпаразитяването продължава в Градския парк и други зони на града.

В последния месец зачестиха оплакванията за наличие на кърлежи, бълхи и змии в района на Гоце Делчев. Взетите мерки за декаризацията от страна на общината са навременни, коментираха граждани, лекари и ветеринари.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам