НачалоБългарияПрокуратурата се сезира за щурма на Народния театър

Прокуратурата се сезира за щурма на Народния театър

Софийска районна прокуратура се самосезира след опита за щурм на Народния театър.

Поводът са множество публикации и репортажи в медиите, на които се виждат сблъсъци между граждани и хулигански действия, съобщават от държавното обвинение.

Прокурор при Софийска районна прокуратура образува досъдебно производство за престъпление по чл. 325, ал. 1 от НК, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода“ до 2 години, пробация и обществено порицание.

Разследването е възложено на СДВР-МВР. Наблюдаващ прокурор е дал подробни указания, какво трябва да бъде извършено в хода на досъдебното производство. Следва да се установят свидетелите на събитията пред Народния театър и те да бъдат призовани да дадат сведения и да бъдат приобщени видеозаписи от камери, намиращи се в района, като на същите следва да бъдат назначени видео-технически експертизи.

В случай че се съберат достатъчно доказателства за виновността на определено лице в извършването на престъпление, то ще бъде привлечено към наказателна отговорност, се казва в съобщението на прокуратурата.

МВР има за цел да гарантира обществения ред и изпълнило това ефективно, а полицаите вчера пред Народния театър са имали и една по-важна задача – да не допуснат по-голяма ескалация.

Това увери вътрешният министър Атанас Илков в студиото на БНТ след вчерашните позорни сцени пред Народния театър в центъра на София. МВР е било ефективно и си е свършило работата. 

Няма арестувани от участвалите във вчерашната вандалщина.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам