Пирин ГД увеличи разликата на върха

снимка: Пирин Гоце Делчев, архив

Футболистите на Пирин Гоце Делчев продължават с победната серия в Западната Б група, след като се наложиха като гост над застрашения от изпадане в аматьорската лига отбор на Сливнишки Герой. Подобно на последното си трудно домакинство срещу Спортирст Своге, неврокопчани и днес победиха с гол в последните минути на абсолютния жокер Виктор Шишков.

Пиринци имаха преимущество през по-голямата част от мача, като сериозни положения за гол изпуснаха Демирев и Лазаров, който успя да уцели гредата. С малко късмет, гостите успяха да изковат победата след меле в наказателното поле в самия край на мача.

По този начин гоцеделчевци се отдалечиха на шест точки от втория Спортист Своге и на девет от Бдин Видин, които са считани за най-сериозни преследвачи на лидерa.

Следващият мач на Пирин е у дома срещу Чавдар Етрополе, тази събота от 15:00 часа.