Пирин ГД продължава да пише история

снимка: novsport.com

След впечатляващото представяне в първенството на А група, футболистите на Пирин ГД  правят невероятни неща и в турнира за Купата на България.

Днес неврокопчани направиха 0:0 като гост на Монтана. Първата среща бе спечелена от Пирин с 3:2 и това класира момчетата на Тенчо Тенев в следващия кръг.

В 16-та минута футболистите на Монтана можеха да открият резултата. Атанас Чепилов беше изведен сам срещу вратаря Абди Абдиков, който излезе извън наказателното поле и изби. Димитър Воденичаров опита прехвърлящ удар, но Атанас Дреновички успя да изчисти.

Гостите от Гоце Делчев създадоха две чисти голови положения пред вратата на Монтана, но не успяха да се възползват от тях. В 29-та минута Драги Коцев не успя да се разпише отблизо, а в 63-та минута стража на Монтана Сендо спаси удар на Свилен Щерев от границата на наказателното поле.