Пирин ГД изпусна победата в Етрополе

снимка: Пирин Гоце Делчев, архив

Отборът на Пирин Гоце Делчев завърши 2:2 при гостуването си на Чавдар Етрополе в двубой от 19-ия кръг на Западната "Б" група. Неврокопчани могат да съжаляват за пропуснатата победа, след като успя да обърнат съперника си от 1:0, до 1:2.

Равенството позволи на преследвачите на Пирин - Бдин и Спортист Своге да намалят дистанцията до върха. Домакините поведоха с1:0 с гол от съблекалнята на Николай Ботев, който се разписа още в 1-вата минута. С голове на Григор Георгиев в 11-ата и 46-ата минути неврокопчани стигнаха до обрат.

Гостите от Гоце Делчев не успяха да удържат крехката си преднина до края на мача и допуснаха Ивайло Чочев да изравни за крайното 2:2 в 70-ата минута.

Двата отбора завършиха срещата с по 10 души. Причината за това стана остро влизане на Николай Ботев срещу вратаря на гостите Абди Абдиков. Последва скандал между двамата и бутане, в резултат на което съдията им извади червени картони.

Пирин има 41 точки, Спортист е с 38, а Бдин с 35. Чавдар Етрополе е на 6-а позиция с 23 точки.