Двамата са обвиняеми за извършено престъпление
Около 23:20 часа на 28-и август на тел.112 е получен сигнал за това, че в района на таксиметровата пиаца в Сандански луксозно порше извършва неадекватни маневри.
От пристигналите на място полицейски служители на РУ-Сандански, е установено, че 38-годишният водач на автомобила шофира с наличие на 0,92 промила алкохол в издишания въздух.
По време на проверката водачът на автомобила и пътуващият в него 44-годишен мъж са отправяли обидни думи и закани срещу полицейските служители и са правели опити да осуетят полицейската проверка, като са оказали съпротива срещу орган на властта.
Двамата приятели са привлечени в качеството си на обвиняеми за извършено престъпление по чл.325, ал.2 във връзка с ал.1 от НК.