НачалоБлагоевградПетрич отбеляза 117 години от обявяването на Независимостта

Петрич отбеляза 117 години от обявяването на Независимостта

Пред паметник „Загинали за Родината“ с патос и признателност възпитаници на ЦПЛР ОДК – Петрич посветиха на днешната паметна историческа дата рецитал под надслов „С България в сърцето – пътят към независимост“.

В поздравителните си думи кметът на общината Димитър Бръчков каза, че бъдещето на България трябва да се гради с духа, с който са били извоювани свободата, съединението и независимостта.

„Нека не забравяме важните уроци, които носят устойчивостта на една непреходност – непреходност, отредена от времето, заради смисъла и дълбочината им. Нека като едно цяло – общество и институции знаем, че няма нищо по-ценно от единството в името на развитието и стабилността“, допълни кметът.

Петричани положиха цветя и венци на паметник „Загинали за Родината“!

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам