Община Сандански представи проект за развитие на туризма

снимка: infomreja.bg, архив

Проектът “Развитие за устойчив туризъм” на стойност 474 787.60 лв. с партньори община Петрич, Струмяни, СХРТ – Сандански и СНЦ “Български съюз по балнеология и СПА туризъм” бе представен днес в заседателната зала на община Сандански.

Продължителността на проекта е две години, като основните цели са развитие на туристическия регион и популяризиране на неговото природно, културно и историческо наследство.

Ръководителят на проекта Младен Тимчев – зам.- кмет на община Сандански представи туристическите обекти, които ще бъдат включени в пакети – Архитектурен резерват Мелник, Археологически музей - Сандански, Роженски манастир и други.

Те ще бъдат популяризирани и рекламирани чрез разпространение на информационни и рекламни материали /маркетинг и промотиране на туристическия продукт/, ще бъдат организирани национални и международни туристически изложения, конференции и форуми.

Очакваните резултати са социално-икономически напредък на целевата територия, увеличаване броя на посещенията на български и чуждестранни туристи в региона, изграждане на партньорски мрежи, подобрена екологична среда.

 

КОМЕНТАРИ

оня20:28 - 23.05.2013
И за това ли горските и кмета разрешиха да се отсекат 10 дка гора в Поленица?
Код за сигурност, въведете кода 9kd

FACEBOOK