Николай Дундалов е новият председател на БСП в Разлог

Николай Дундалов и Кристиан Вигенин, снимки: БСП

Николай Дундалов е новият председател на ‪‎БСП в ‪Разлог.

Той бе избран по време на общинска отчетно-изборна конференция, проведена вчера. 

Дундалов застава на лидерския пост, след като спечели доверието на съпартийците си. За него гласуваха 41 от общо 63-ма делегати.

Останалите двама кандидати - Пламен Ботев и Галина Адамова, получиха съответно 16 и 4 гласа.

Николай Дундалов сменя дългогодишния председател на БСП в Разлог - Емил Колевичин, който ръководи местната партийна организация от 2003 г. 

На форума бе избран и нов Общински съвет на БСП, съставен от 33-ма членове. 

Конференцията излъчи Николай Дундалов и Емил Колевичин, които да представляват БСП-Разлог на предстоящия конгрес през април. 

За национален лидер на столетницата местните социалисти номинираха 8 кандидати - Михаил Миков, Корнелия Нинова, Атанас Мерджанов, Красимир Янков, Румен Гечев, Кристиан Вигенин, Кирил Добрев и Драгомир Стойнев. 

"Имаме шанс тази година да излъчим истински лидер, патриот, който ще поставя на първо място националния интерес. Това е шанс да започнем нов политически цикъл, в който ролята на БСП ще нараства", заяви по време на конференцията в Разлог народният представител Кристиан Вигенин. 

Вчера бе проведен и общински форум на БСП в Струмяни, като бе преизбран досегашният лидер Димитър Гегов.

 

Бившият председател на БСП-Разлог Емил Колевичин, новоизбраният Николай Дундалов и депутатът Кристиан Вигенин

КОМЕНТАРИ

Mitko12:08 - 29.03.2016
Keeto vikaa - bog da prosti bsp
Код за сигурност, въведете кода 8as

FACEBOOK