Над 260 кг канабис ииззеха вчера при мащабна акция по линия на наркотици в Пиринско.
Към 13:50 часа в Благоевград е извършена проверка на 17-годишна девойка от симитлийското село Брежани, у която е намерено и иззето пликче с около 0,6 грама канабис. За случая е уведомена Районната прокуратура в Благоевград.
За 24 часа в ареста е задържан 20-годишният К.П. от Благоевград. В управлявания от него лек автомобил "БМВ" полицаи от Второ РУ са намерили 19 полиетиленови пликчета, съдържащи 11,6 грама марихуана.
Проверката е извършена вчера около 14 часа в областния град. По случая е образувано досъдебно производство.
В местността „Мечкарките” в землището на санданското село Лиляново, в гориста местност на Държавен горски фонд", служители на РУ-Сандански са открили засадени около 20 зелени растения, които след направен полеви тест са реагирали положително на канабис. Общото тегло на наркотика е 40 килограма.
Отново в местност на Държавен горски фонд, в землището на село Любовище, служители на РУ-Сандански и сектор "Борба с организираната престъпност" са открили две канабисови ниви. В първата са били засадени около 30 растения с тегло 75 кг, а във втората - 40 растения с тегло 152 кг.
По случая е образувано досъдебно производство.