Мартин Мишев със злато на земя от турнира в Нови Сад

снимка: infomreja.bg

Младата надежда на клуб по гимнастика “Любчо Солачки” Мартин Мишев отново демонстрира завидна подготовка и спечели три медала от международния турнир в Нови Сад, Сърбия.

В състезанието участваха над 240 гимнастици от девет държави, включително и България. За Нови Сад пътуваха само гимнастици с покана от президента на родната федерация Йордан Йовчев. Сред тях бяха и трима състезатели на клуб "Любчо Солачки"- Мартин Мишев, Иван Цеков и Симона Якетова, които бяха придружавани от председателя на клуба Антон Гръчки. В групата до 10 години Мартин Мишев спечели златен медал на земя, два бронзови на успоредка и в многобоя.

Иван Цеков при 14 годишните остана трети на халки, а Симона Якетова зае престижното 8 място в жестока конкуренция при момичетата. В Нови Сад бе и президентът на федерацията Йордан Йовчев, който изказа възхищение от отличното представяне на Мартин Мишев. Той успя да се срави с конкуренцията на състезатели от Сърбия, Македония, Румъния, Словения, Хърватия, Тунис, Сирия и Дания.