Марек обърна Монтана от 0:2

снимка: bgvolleyball.com

Вторият във временното класиране на Суперлигата, Марек Юнион-Ивкони (Дупница) съумя да надигне глава след безславното поражение от лидера Пирин Балканстрой (Разлог) в миналия кръг и днес постигне инфарктен обрат от 0:2 до 3:2 (25:26, 24:26, 25:19, 25:18, 15:12) при гостуването си на Монтана (Монтана). Развръзката на първия гейм дойде след крехка преднина от 23:21 за домакините.

Пирин изравни при 23:23 и отрази два геймбола преди блокада да реши частта в полза на момчетата на Петър Дочев. Марек се опита да реагира във втория гейм, но отново след много равностойна игра в крайна сметка ликуваше Монтана. В третата и четвъртата част обаче гостите демонстрираха характер и с по-концентрирана игра изравниха до 2:2. В тайбрека те поведоха с 8:5.

Стигна се до равенство при 8:8 и 9:9, но последваха нови две точки за Марек. Добро включване в мача направи Тихомир Георгиев, който за момент бе заменил Цанко Цанков. Последната точка в срещата дойде след блокада за тима от Дупница.