Кметът на Струмяни дари 17 дка на храма край Решково

снимки: Община Струмяни

Във връзка със 100-годишния юбилей на най-голямото село в община Струмяни - Микрево и храмовия празник на параклис „Св. Атанасий” кметът на община Струмяни Емил Илиев дарява 17,618 дка земя на църковното настоятелство на църква „Св. Вмчк Георги” – село Микрево, находяща се в местността „Скалата”, върху която е изграден параклис „Св. Атанасий”.

Храмът е създаден, за да напомня на поколенията на Микрево за първите заселници, слезли от старото и изчезнало вече село Решково и всяка година, на летния св. Атанасий малкият параклис побира стотици миряни, свързани със старото село Решково, Микрево и общината. 

„Даряваме земята на храма в знак на признателност към нашите деди, с надеждата да съхраним историческата памет на Микрево, както и  за духовно просветление на всички бъдещи поколения”, сподели кметът Емил Илиев.

Тази година празникът при параклиса е определен от църковното настоятелство да се организира на 7 май, но много микревци ще почетат и датата 2 май, още повече, че са празнични дни – прекрасните хладни пространства около храма са идеално място за семеен пикник и почивка.

 

снимки: Община Струмяни
снимки: Община Струмяни

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 2za

FACEBOOK