НачалоБлагоевградКамбитов спечели Благоевград, но изгуби Падеш

Камбитов спечели Благоевград, но изгуби Падеш

Досегашният депутат от ГЕРБ Атанас Камбитов спечели изборите в Благоевград, но изгуби вота в родното си село Падеш. Там местната власт отново е в ръцете на Валери Качулски от Коалиция от партии „Синята коалиция, ДСБ и СДС“, който получи доверието на жителите на Падеш за четвърти мандат. Редовният му опонент Атанас Петкашев, подкрепен от управляващата партия, загуби за четвърти пореден път битката, този път с разлика едва от 5 гласа, сочат предварителните данни. 

Изборният ден в Падеш е приключил при 77 % избирателна активност. За Качулски са гласували 203-ма, а за Петкашев – 198 избиратели. Отчетени са 30 невалидни бюлетини. С право на глас за местния вот са 561 жители на Падеш.

На първи тур досегашният кмет Валери Качулски събра подкрепата на 42.07% от избирателите, а за Александър Петкашев гласуваха 39.94%.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам