--:--:--
6 март 2026
spot_img
ВСИЧКО ОТ ДЕНЯ
НачалоБлагоевградЮЗУ връчва дипломата за „Доктор“ на носителя на „Оскар“ Димитър Маринов

ЮЗУ връчва дипломата за „Доктор“ на носителя на „Оскар“ Димитър Маринов

На 2 юни 2025 година от 10:30 часа в зала „УСЕТ“, Учебен корпус № 8 на Югозападния университет „Неофит Рилски“ ще бъде връчена дипломата за придобитата образователна и научна степен „Доктор“ на актьора Димитър Маринов – докторант в докторска програма „Кинознание, киноизкуство и телевизия“ във Факултета по изкуствата.

Димитър Маринов е първият български актьор, излязъл на сцената на Оскарите с филма „Зелената книга“ през 2019 година, съобщават от ЮЗУ. В своята филмова кариера той е партнирал на някои от най-популярните актьори в света – Кийфър Съдърланд, Джеф Бриджис, Памела Адлон, Селена Гомес, Марк Хармън, Анди Самбърг, Робърт Патрик, Роб Ригъл, Бил Хейдър и др. Снимал е рекламни клипове с Аштън Къчър и е участвал няколко пъти в най-популярното телевизионно шоу в САЩ – NCIS, заедно с Матю Пери. Изявява се и като театрален режисьор и актьор. Провежда редица актьорски уъркшопи в САЩ и в България.

Димитър Маринов е автор на издадените през 2024 г. биографично-методически и публицистични книги „Към сцената“ и „Към екрана“, които печелят годишния международен конкурс на Библиотеката на Конгреса на САЩ – най-голямата библиотека в света. Те се открояват сред 280 хиляди дебютни книги и са част от 100-те книги, изложени на специална полица в библиотеката, както и представени на почетната корица на изданието „Нова европейска литература“ във Вашингтон.
 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам