Юноша на Пирин носи победа на младежите

С гол на Антон Карачанаков България победи Полша при младежите с 1:0. Юношата на Пирин влезе като резерва и бе точен в 78 минута, когато Петър Атанасов направи хубав пробив по лявото крило и за Карачанаков остана да отбележи на празна врата.

Преди това друг бивш футболист на орлетата и сега съотборник на Антон в ЦСКА Станислав Костов бе близо до гол, но ударът му мина на близо до вратата. Пак през второто полувреме Борислав Балджийски изпълни точен пряк свободен удар, но вратаря на поляците спаси.

Гостите имаха малко шансове за гол, като за два от тях виновник бе и вратаря на българите Стефано Кунчев. Двубоят на стадион Христо Ботев бе възможен след къртовската борба със снега продължила пет часа. БФС изказа благодарност на домакините и обеща да подари 10 топки и фланелки на децата от школата на Пирин, които също дадоха своя принос за почистване на стадиона.