Георги Елинов-Рапа е най-силният мъж в Благоевград

снимки: Младежки дом - Благоевград и infomreja.bg

Георги Елинов-Рапа е най-силният мъж на Благоевград. Той спечели турнира по вдигане на тежести от лег "Когато е трудно" в категория над 100 кг с вдигната 210-килограмова щанга. В същата категория на второ място бе класиран Методи Тренчев, а трети стана кюстендилецът Иво Иванов.

Наградите на победителите в турнира връчи специалният гост Лазар Топалов - треньор по лека атлетика /дисциплина хвърляне на копие и тласкане на гюлле/, вицешампион на България през 1958 година.

В категория до 80 кг на първо място бе класиран Антон Димитров, на второ - Борислав Иванов, на трето - Владислав Качулски.

В категория до 90 кг първи е Методи Тренчев, втори - Велизар Георгиев, а трети - Георги Калеашки.

Илиан Бояджиев спечели първото място в категория до 100 кг, след него се наредиха Кирил Тодоров и Борко Коцев.

Организаторите на турнира - Младежкият дом в Благоевград и Спортен клуб „Арнолд-2000”, наградиха победителите с купи и медали.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ ТУРНИРА ВИЖТЕ ВЪВ "ФОТО МРЕЖА"