Тежка катастрофа блокира движението между Петрич и Сандански при разклона за село Рибник. Инцидентът е станал към 14.35 часа. Сблъскали са се челно два леки автомобила - "Опел Астра" с русенска регистрация и служебна кола "Рено Канго" на петричка фирма за климатиици с благоевградска регистрация.
На място е загинал водачът на опела - 38-годишният Йордан М.
При зверската катастрофа са пострадали шофьорът на реното и четиримата му спътници, сред които и две деца.
С опасност за живота е 9-годишно момиче, което малко след инцидента бе транспортирано с линейка на Спешния център в Петрич до благоевградската болница.
Повече от час детето остана в Спешно-приемно отделение, тъй като дежурният реаниматор в ОАРИЛ д-р Караджов не пожела да придружи детето до транпортирането му в Пирогов.
Към 19 часа случаят пое застъпилата на смяна реаниматор д-р Асенова, която ще придружи момиченцето до реанимацията на Пирогов. Пострадалото дете е в критично състояние, интубирано е, но губи пулс.
Причина за катастрофата е неправилно изпреварване от страна на загиналия водач на опела.
Повече от два часа движението в района беше блокирано.
ОЩЕ СНИМКИ ВИЖТЕ ВЪВ "ФОТО МРЕЖА