--:--:--
19 февруари 2026
spot_img
ВСИЧКО ОТ ДЕНЯ
НачалоБългарияДрагомир Стойнев: Липсата на диалог между работодатели и синдикати застрашава бюджета

Драгомир Стойнев: Липсата на диалог между работодатели и синдикати застрашава бюджета

ИЗТОЧНИКБСП

„Притеснени сме от липсата на диалог между работодателите и синдикатите. Считаме, че е важно работодателите отново да се върнат на масата, защото в крайна сметка законът за бюджета е най-важният закон в държавата“, заяви депутатът от БСП Драгомир Стойнев пред медиите в парламента.

„Спомням си обаче, преди години, когато намалихме осигуровките, работодателите не протестираха, а синдикатите протестираха, но винаги е имало диалог. Това, което ние предлагаме и което се приема, е именно да върнем солидарността и справедливостта в данъчно-осигурителната система. Когато БСП е в управлението, е съвсем нормално, освен света на едрия капитал, да има и свят на работници, чийто права са нарушени“, допълни Стойнев.

Той поясни, че осигуровките не са данъци, а права на всеки един работещ човек.

„Защо е важно да се плащат осигуровки и защо се вдигат с два процента? Защото имаме огромен дефицит в НОИ. В момента го покриваме с данъци. Не е нормално дефицитът в НОИ да се покрива с данъци. Още повече, че предстои увеличение на пенсиите за нашите родители.

Нашата система е солидарна и е съвсем нормално осигуровките да се увеличат с два процента. Това не пречи нито на бизнеса, нито на работниците – напротив, увеличават се правата на работниците и в това няма нищо лошо“, каза още Стойнев.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам