--:--:--
20 януари 2026
spot_img
ВСИЧКО ОТ ДЕНЯ
НачалоБългарияДойде ред и на сценичните изкуства: Преведоха им над 1,5 млн. лв.

Дойде ред и на сценичните изкуства: Преведоха им над 1,5 млн. лв.

Ресорът на сценичните изкуства е във фокуса на министър Мариан Бачев и неговия екип. Днес бяха разплатени финансови задължения към системата на сценичните изкуства в размер на над 1,5 млн. лв., съобщиха от ведомството. 

Приоритетно се разплащат най-старите задължения и разходите, свързани с премиерни заглавия, за да се осигури стабилност и възможност за нормално функциониране на сектора.

Министър Бачев и екипа му поставиха като приоритет постигането на финансова стабилност за културния сектор чрез поетапно изплащане на натрупаните задължения с най-стара дата и осигуряването на възможност за нормално стартиране на премиерните заглавия от програмите на културните организации. Преодоляването на натрупаните финансови задължения и осигуряването на стабилност за всички заети в сферата е задача от първостепенна важност за екипа на Министерството на културата.

Министерството ще продължи да следи финансовото състояние на културните институти, институции и независимите артисти, като търси устойчиви решения за тяхната подкрепа. Поетапното изплащане на дължимите средства е първа стъпка в посока на възстановяване на доверието и създаване на по-добри условия за развитие на културния сектор в България.

Предвид общото тежко финансово състояние, което показа анализът на неразплатените задължения на Министерството на културата, министър Бачев и екипът на ведомството работят по конкретен план за поетапно изплащане на задълженията с най-стара дата, така че целият сектор да може да продължи да работи по основната си дейност, изпълнявайки задачите си.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам