НачалоБлагоевградДеца със специални потребности рисуваха мечтите си в Благоевград

Деца със специални потребности рисуваха мечтите си в Благоевград

Деца със специални образователни и социални потребности дадоха простор на творческите си заложби днес във фоайето на община Благоевград.

Под ръководството на своите преподаватели от Ресурсен център – Благоевград, младите таланти рисуваха празнични картини под мотото „Рисувам мечтите си“. Събитието се организира в рамките на Международния ден на хората с увреждания, като готовите рисунки ще бъдат експонирани във фоайето на общината.

Проявата е ежегодна, но за пръв път домакин е община Благоевград. Инициативата се провежда на регионално ниво, във всички общини в областта.

Международният ден на хората с увреждания е определен на асамблея на ООН през 1992 година и се отбелязва на 3 декември.

По случай 3 декември в цял свят се организират кампании с цел постигане на ефективна промяна в условията на живот на хората с увреждания.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам