Цвети Пиронкова и Григор Димитров приключиха с Олимпиадата

снимка: Reuters

Първата ракета на България Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на олимпийския турнир по тенис за жени, съобщи gong.bg. 24-годишната Пиронкова загуби от италианката Флавия Пенета с 5:7, 1:6 за 77 минути.

Пловдивчанката пропиля ранен аванс от 4:2, а след 5:5 Пенета взе четири поредни гейма, с което спечели първия сет със 7:5 и дръпна с 2:0 във втория. Пиронкова намали на 1:2, но до края не успя да се противопостави на съперничката си.

Българката допусна 27 непредизвикани грешки срещу само 13 на Пенета. В същото време италианката направи 26 печеливши удара срещу едва 10 на Пиронкова.

Григор Димитров също отпадна във втория кръг на олимпийския турнир по тенис за мъже.

21-годишният Димитров загуби от французина Жил Симон с 3:6, 3:6 след час игра.

След размяна на ранни пробиви при резултат 3:3 Симон взе шест поредни гейма и това се оказа решаващо.

До края французинът сервираше много стабилно. При 5:3 във втория сет той поведе с 40:0, но пропусна три поредни мачбола. При четвъртата възможност българинът прати топката в мрежата и това донесе победата на Симон.
Симон пласира 14 печеливши удара в срещата срещу 12 на Димитров. Хасковлията обаче допусна 24 непредизвикани грешки, с 10 повече от съперника си.

Димитров напусна турнира на сингъл, но стана първият български тенисист, който печели мач на Олимпиада. /gong.bg/