Братя Накови с голове за Банско и Пирин

Отборът на Банско се наложи с минималното 1:0 като гост на Калиакра в двубой от 7-ия кръг на "Б" група. Скъпоценното попадение за банскалии падна през второто полувреме.

Автор на гола стана Благой Наков, който се възползва от отлична комбинация с Петър Тончев и донесе победата на своя тим. Банско е на 8-о място с 9 точки в класирането. Толкова има и Калиакра. В същото време отборите на Пирин Разлог и Шумен завършиха 2:2.

Двубоят бе много интересен и се разви драматично. В 25-ата минута Георги Фикийн се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гостите и прати топката в мрежата - 1:0.

Този резултат се запази чак до 79-ата минута, когато Захари Димитров се възползва от засуетяване на защитата на Пирин и прати топката в мрежата.

Минута преди края отново капитанът на гостите се разписа, като този път голът падна след изпълнение на ъглов удар. В ответната атака Димитър Наков вдигна на крака повече от 2000 зрители на стадион "Септември" с гол за 2:2.