НачалоБългарияБорисов в Кюстендил: ГЕРБ търси „нови умове“, гради нова партия в рамките...

Борисов в Кюстендил: ГЕРБ търси „нови умове“, гради нова партия в рамките на ГЕРБ

ИЗТОЧНИКГЕРБ

ГЕРБ гради новата си партия в рамките на ГЕРБ. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в Кюстендил, където се проведе среща в рамките на Националната академия „Новите умове“ – най-новата инициатива на партията за привличане на нови лица и експертни кадри.

Той подчерта, че целта е подготовка на алтернативно правителство с подготвени, образовани хора, „за да не изпадаме в подобни ситуации, каквито имаме в момента“.

Борисов направи обширен анализ на финансовата политика на сегашния кабинет, като заяви: „ГЕРБ никога не сме се оправдавали с никой, а правехме това, което трябва. Неслучайно цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България.“ Той припомни, че страната е била отличник с 99,8% усвоени еврофондове, а „сега още първия месец влязохме в наказателна процедура“.

Лидерът на ГЕРБ направи паралел между настоящата ситуация и управлението на партията в годините на тежки кризи: „Първата година затегнахме коланите, изчистихме дефицитите и излязохме на излишък. Това го направихме в най-тежката финансова криза в света, известна като гръцката криза.“ Той припомни и мигрантската криза, когато „България единствена в Европа се справи и не допусна нелегални мигранти“, както и ковид кризата, когато „през НАП разплащахме обратно на фирмите, за да оцелеят“.

Борисов отправи критики към министри с многократни мандати, сред които Гълъб Донев, Иван Шишков и Иван Демерджиев: „Те не се учат сега. Някои от тях са били повече министри, отколкото в редовни кабинети. Излизат и говорят все едно сега са се родили.“ Той добави: „Не сме с бяла памет. Имаме много добра памет точно за подписаните от тях договори.“

В изявлението си Борисов постави въпроса за бюджетната политика: „Сега дават с 2 милиарда повече на същите фирми, за които казваха, че са олигарси. А правителството Желязков събра 14 милиарда повече за една година. А те сега залагат по-малко. Защо?“ Той попита и защо кабинетът планира 6 милиарда евро нов дълг, ако твърди, че е спрял корупционните практики: „Нали като спрат кражбите трябва да хартисат пари?“

Борисов коментира и темата за еврозоната: „Умишлено всички имаха интерес извън ГЕРБ да има безвремие точно когато влизаме в еврозоната, за да изкарат, че тя е повишила цените. Не. Цените ги вдигнаха всички сфери, защото държавата не работеше.“

Лидерът на ГЕРБ заяви, че партията подготвя нови лица чрез Академията „Новите умове“: „ГЕРБ гради новата си партия в рамките на ГЕРБ – с опита на старите колеги и дръзновението на младежите.“ Той посочи, че се подготвят по трима-четирима кандидати за всеки министерски пост, „за да има конкуренция и хората да ги виждат“.

В Кюстендил беше представен и световният шампион по биатлон Георги Джоргов, който е част от Академията. Борисов заяви: „Целта е да открием Новите умове – лидери, готови да движат България напред.“

В края на срещата той обобщи: „Всичко хубаво в Кюстендил е направено по наше време. И не само в Кюстендил. Никоя партия след 90-та година не е направила толкова, колкото ГЕРБ.“

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам