Борисов освободи Сергей Игнатов

снимки: infomreja.bg

Във връзка с извършената от Главния инспекторат на Министерския съвет проверка във Фонд "Научни изследвания" и свързаните с нея констатации и препоръки за подобряване на работата на фонда, премиерът Бойко Борисов поиска оставката на министъра на образованието, младежта и науката Сергей Игнатов, съобщи пресслужбата на кабинета, пише Дневник.

Игнатов депозира молбата си за напускане на поста и тя беше приета от министър-председателя, уточняват от правителството. За момента не се съобщава кой ще заеме мястото на Сергей Игнатов.

Премиерът Борисов ще отправи предложение до депутатите в Народното събрание да гласуват персонална промяна в състава на българското правителство, като освободят от поста Игнатов.

Борисов иска от поста му да бъде освободен и председателят на ДКЕВР Ангел Семерджиев.

По-рано днес стана ясно, че управителят на Фонд "Научни изследвания" Христо Петров е подал оставка, след като проверката на Инспектора на Министерски съвет установи 60 нарушения в работата на фонда.

Сергей Игнатов беше назначен за министър на образованието на 19 ноември 2009 г. на мястото на Йорданка Фандъкова. Преди това той беше заместник-министър и ректор на НБУ.

 

снимки: infomreja.bg

КОМЕНТАРИ

Браво23:16 - 08.02.2013
Трябва и зам.министър Милена Дамянова да я махнат
до 23510:48 - 02.02.2013
Не само в община Сатовча...Пегледнете и община Гърмен....Има директори, които са на този пост от 15-20 години. Преминаха от комунистите, след това през ДПС и сега са гербаджии... жалко за партия ГЕРБ.
235-?11:24 - 30.01.2013
Браво на Бойко. Какво направи този министър в сферата на МОН. Не можа и той като неговият предшественик да въведе доказаната мандатност по целият цивилизован свят за директорите на училища. Тези "велики" директори, за да запазят стола си, станаха членове на ГЕРБ, без да се притесняват ни най-малко.Такова е положението в община Сатовча. А уж с такава нагласа дойдоха на власт господата от ГЕРБ.
Код за сигурност, въведете кода 2za

FACEBOOK