Служители на Районното упавление във Видин иззеха значително количество райски газ при специализирана акция срещу разпространението на наркотични и упойващи вещества.
Около 4:00 часа тази сутрин, на главен път Е-79, непосредствено преди входа на областния град, полицейски автопатрул е спрял за проверка лек автомобил „Ауди“, управляван от 18-годишен местен жител.
При последвалото претърсване на превозното средство, извършено в условията на неотложност, разследващите са открили 10 кашона, съдържащи общо 57 флакона с диазотен оксид. Всеки от флаконите е с тегло от 666 грама.
В колата е намерен и найлонов плик с 63 пластмасови накрайници, предназначени за употреба на веществото.
Младежът е задържан с полицейска мярка за срок до 24 часа и е приведен в ареста на районното управление във Видин.
По случая е образувано досъдебно производство, а събраните материали предстои да бъдат докладвани в прокуратурата. Работата по документиране на престъплението продължава, съобщиха от ОДМВР-Видин.

