НачалоРегиониБез бетон, асфалт и чупещи се уреди в парк "Бачиново", ремонтът ще...

Без бетон, асфалт и чупещи се уреди в парк „Бачиново“, ремонтът ще е със 100% пари от Европа

Парк „Бачиново“ – „най-любимият ни парк“, както го определи кметът на Благоевград Методи Байкушев – предстои да бъде цялостно обновен с осигурено 100% европейско финансиране. Това съобщи самият той в публикация във фейсбук.

Според кмета зоната от другата страна на реката е недовършена, занемарена и с износени алеи и съоръжения, което налага мащабна намеса. Проектът предвижда редица подобрения, като визуализациите, публикувани от общината, са част от реалните архитектурни разработки.

По информацията, представена от кмета Байкушев, обновяването обхваща:

Цялостно обновяване на входа на Алеята при чешмичката на ул. „Димитър Йосифов“;

Реконструкция на зоната отвъд въжения мост, изграждане на открита сцена, детски площадки, стрийт фитнес, зона за тенис на маса и ново стълбище към автомобилния път за „Бачиново“;

Нов мост, който ще свързва двете части на парка, както и обособяване на вече оформената от гражданите алея от другата страна на реката;

Възстановяване и довършване на всички пешеходни и велосипедни маршрути в тази зона;

Пълно обновяване на детските и спортните площадки около езерото, нова растителност и плочопътеки в калните участъци;

Обновяване на зоната с шаха на открито и изграждане на декинг кей за водните колела;

Нова обществена тоалетна зад „Гъбата“;

Нова паркова мебел, разширяване на съществуващия пъмп трак;

Надграждане на осветлението с енергоспестяващи тела;

Видеонаблюдение и автоматизирани поливни системи.

Проектът не включва изграждането на нови бетонови или други масивни конструкции, поставянето на нефункционални или чупливи уреди и изграждането на нови асфалтови площи, освен при обновяване на съществуващите алеи.

Комисия вече е отворила офертите на трите фирми, кандидатствали за изпълнение на дейностите. Предстои оценка на техническите предложения и отваряне на ценовите оферти. Ако няма обжалване, договор може да бъде подписан през лятото, а работата да започне още тази година.

Проектът е част от пакет инициативи с европейско финансиране по Програма „Развитие на регионите“, представени от кмета в зала „Яворов“ през март. Пълното представяне е достъпно в YouTube канала на Община Благоевград.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам