--:--:--
13 декември 2025
spot_img
ВСИЧКО ОТ ДЕНЯ
НачалоСвятАрестуваха българин в Игуменица за контрабанда на строителна техника с фалшиви документи

Арестуваха българин в Игуменица за контрабанда на строителна техника с фалшиви документи

44-годишен българин беше арестуван на международното пристанище в Игуменица при проверка на пътнически кораб, пристигащ от Бриндизи, Италия. В камиона с ремарке, управляван от него, са открити три строителни машини без регистрационни номера и едно ремарке, също без документи, на обща стойност около 170 500 евро, пише Нова тв.

За техниката задържаният е представил товарни документи и три CE сертификата за съответствие, които след проверка са установени като фалшифицирани. Една от машините е с фалшифициран VIN номер и е регистрирана в базите данни на италианските власти (SIS RECAST) и INTERPOL с цел изземване.

Централната пристанищна администрация на Игуменица е конфискувала камиона, ремаркето, трите строителни машини и мобилния телефон на задържания, като продължава разследването на случая.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам