Арда изненада Пирин в зала "Септември"

Отборът на Пирин (Разлог) записа първа загуба у дома от началото на сезона във волейболната  Суперлига при мъжете.

В първа среща от 9-ия кръг на шампионата разложкият отбор отстъпи на шестия в класирането – Арда (Кърджали).

Двубоят, игран пред около 400 зрители в зала „Септември“, приключи при резултат 2:3.

Гостите взеха първата част с 22:25, а Пирин (Разлог) отвърна с 25:16 във втората.

Третият гейм също беше спечелен от домакините, с 27:25, и очакванията на публиката бяха, че мачът ще приключи при резултат 3:1.

Кърджалийци изиграха много силно четвъртата част и след 21:25 докараха мача до тайбрек.

В него гостите от Кърджали също играха по-добре и си осигуриха победата в гейма с 8:15, и в мача с 2:3.

Преди останалите мачове от кръга утре Пирин остава на трето място във временното класиране с 18 точки. Арда е на шесто място с 13.