Академик отстъпи на Берое във финала за Купа БФБ

снимка: infomreja.bg, архив

Берое спечели турнира за Купата на БФБ, след като победи Академик Благоевград във финала с резултат 83-66. Домакините на турнира изиграха страхотен мач и бяха много силни в защита, след като ограничиха максимално успеваемостта на съперника. Те също така бяха много концентрирани и показаха класата си, спечелвайки второ златно отличие за сезона.

Отборът завърши с пълен актив победи в официалните си мачове – 20 от 20. Ако всичко с развитието на тима протече нормално, той ще бъде част от Националната баскетболна лига през сезон 2012/2013. Благоевградчани пък завършват сезона със сребърни медали от този турнир и бронзови от първенството на А група, след като показаха силна и достойна игра и в двете надпревари.

Берое започна мача страхотно и мачкаше съперника си през цялата първа четвърт. Отборът „затвори” коша си за съперника със страхотна защита, а след добра успеваемост в атака успя да натрупа сериозна преднина. Тя бързо стана двуцифрена, а след първата четвърт беше 13 точки – 22-9.

Темпото се запази до средата на третата четвърт, а баскетболистите на Георги Младенов се откъснаха с цели 19 точки напред. През петте минути преди почивката обаче благоевградчани се посъбудиха и върнаха няколко коша. След добра серия те се приближиха на 10 точки от съперника си, а на полувремето Берое водеше с 41-29.

След почивката старозагорци сложиха категоричен край на спора, след като продължиха да играят както през първата част и на моменти разликата достигна цели 22 точки. Отборът уверено вървеше към победата, а след 30 минути игра водеше с 66-49. Стабилната разлика в полза на Берое се запази и през последните 10 минути, като отборът не срещна проблеми да изведе мача до победа, а с това да вдигне и Купата.

Най-резултатен за победителите бе Петър Загоров със 17 точки. Сергей Цветков добави 16, а капитанът Бойко Миленков вкара 12 точки. Много полезен бе и Атанас Радев със своите 11 точки, 16 борби и 7 асистенции, а и Милен Димитров вкара 11.

За благоевградчани над всички бе Венци Петков с 28 точки и 6 асистенции. Красимир Георгиев се отчете с 13 точки, а Васил Александров добави 11.