Във връзка с медийни публикации, в които се твърди, че бившият директор на РИОСВ–Варна Ерджан Ебатин е пряко замесен в издаването на документи, свързани с незаконното строителство в местността Баба Алино край Варна, ръководството на ДПС предприема незабавни действия, обявиха в своя позиция от партията.
Лидерът на партията заявява, че отстранява Ерджан Ебатин от заеманата партийна позиция – областен председател на ДПС–Варна, до пълното изясняване на фактическата ситуация. Мярката цели да пресече всякакви спекулации за връзка между ДПС и случая с незаконното строителство.
От Ебатин се очаква да защити името си, като предприеме всички необходими действия и предостави информация за фактите и обстоятелствата, свързани с него и казуса.
На база на тези данни Централното оперативно бюро на ДПС ще вземе окончателно решение относно председателството на областния съвет на партията във Варна.

