НачалоКюстендилСпад на безработицата в Кюстендилско

Спад на безработицата в Кюстендилско

С 57 лица е намалял броят на безработните през месец декември миналата година спрямо предходния месец, сочат данните на Бюрото по труда в Кюстендил. Общо регистрираните безработни са 3699 или 13,9%.

Най-голямо е нивото на безработица в община Трекляно – 23,3%, следвано от община Невестино с 19,6%. Активно търсещите работа без специалност и професия през месец декември са 2165 души.

Регистрираните висшисти без работа са 315, а тези с начално образование – 1464.

Данните от Бюрото по труда показват, че най-високо е равнището на безработица сред жените. Общо регистрираните дами са 1948, а продължително безработните лица са 1695.

През месец декември на територията на Дирекция „Бюро по труда“ – Кюстендил са заявени 72 работни места, като най-голям е броят им в сферата на преработващата промишленост, образование, търговия и ремонт.

През последния месец на миналата година са постъпили на работа 115 лица, от които 82-ма с посредничеството на Бюрото по труда в Кюстендил.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам