30 катастрофи от началото на юли в Кюстендилско

снимка: infomreja.bg, архив

102 катастрофи с 1 убит и 19 ранени, отчитат от КАТ „Пътна полиция” – Кюстендил през миналото лято. Данните се отнасят за периода от 1 юли до 31 август, уточниха от пресцентъра на полицията. Най-голям брой пътно-транспортни произшествия са регистрирани на територията на Дупница – 53 с 10 ранени, следвани от Кюстендил и Бобов дол - с по 4 катастрофи и град Рила - с 3. 

Най-многобройни са произшествията от вида «сблъскване между МПС странично» -33 с 6 ранени; след тях са «блъскане на паркирано МПС» - 15  без пострадали; «сблъскване между МПС отзад» - 14 без пострадали; «блъскане в дърво» - 2 с 1 убит и 1 ранен, и «блъскане на пешеходец» - 4 с 4-ма ранени.

Най-честите нарушения на водачите, довели до пътно-транспортни произшествия, са «движение с несъобразена скорост» - 32; «отнемане на предимство» - 23, «неспазване на дистанция» - 14, след «употреба на алкохол»-3.

Пострадалите при пътни произшествия по възраст попадат в широкия диапазон от 25 до 64 години – 74 ПТП с 1 убит и 10 ранени; от 10 до 17 години – 4 ранени. От пострадалите лица 11  ранени са като водачи на МПС, като пътници  е убит 1  и ранени са 4 , като пешеходци ранените са 4.

През настоящия активен летен сезон за времето от 1 до 21 юли на територията на Кюстендилска област са възникнали общо 30 катастрофи, от които 6 са тежки с 1 убит /мотоциклетист в м. «Черна нива» на пътя Кюстендил-Дупница/ и 6 ранени.

 

снимка: infomreja.bg, архив

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 2za

FACEBOOK